Почетна / 2010 / јун

Архива за месец: јун 2010

Епископ Артемије: Интервју Руској народној линији

Драги Владико, многи људи у Русији су пажљиво пратили ситуацију у Епархији рашко-призренској после Вашег одстрањења са трона. Кажите нам нешто о свом садашњем положају, шта значи умировљени владика, где ћете се даље подвизавати?

Пре свега, захваљујем се „Руској народној линији“ што показује интересовање за збивања у СПЦ и посебно за догађаје на Косову и Метохији.

Епископ Артемије: Отворено писмо Митрополиту Амфилохију

Јуна 21. ове 2010. године на сајту ЕРП објављено је „Обавештење поводом одлуке Мјестобљуститеља Епархије у вези одбеглих монаха манастира Св. Архангела“ као допуна ранијим вестима по питању монаштва које напушта своје манастире.

У наставку Вам достављамо ОТВОРЕНО ПИСМО које је 26. јуна било достављено Инфо-служби СПЦ да га, истине ради, објави на своме сајту.

Vladika_062

Епископ Артемије: Обраћање јавности са поводом

Изазвани одговор: Обраћање јавности са поводом

После бурних догађаја задњих месеци, а нарочито после завршеног Светог архијерејског сабора, очекивали смо медијско затишје и мирнији период у Српској православној цркви. Нажалост, и на Наше велико изненађење, недавно је Пресвећени Атанасије (Јевтић), умировљени Епископ захумско-херцеговачки, „позвао“ – по казивању Press-a од 30.

Епископ Артемије: Интервју за Данас

Верујем да је Божја правда да сада будем с прогнаним Србима

На последњем заседању Светог архијерејског сабора Српске православне цркве владика Артемије разрешен је дужности управљања Епархијом рашко-призренском (ЕРП). Преседан каквог није било у 90 година дугој историји обновљене Српске патријаршије у црквену јавност је унео конфузију, а у монаштво ЕРП, које од увођења привремених мера управе у Епархији живи у некој врсти ванредног стања, додатни немир.

vladika

Епископ Артемије: Изјава поводом српских избора на Косову

Владика Артемије осудио провокације насиља против српских избора на Косову,
позива међународне власти на заштиту

1. јун – Владика Артемије, духовни вођа православних Срба у покрајини Косово и Метохија осудио насилне нападе на Србе који су остваривали своја легитимна демократска права на локалним изборима одржаним у недељу, 30.