Почетна / 2010 / новембар

Архива за месец: новембар 2010

Епископ Артемије: Писмо Сабору 16-11-2010

У наставку доносимо писмо које је Епископ рашко-призренски Артемије упутио за новембарско заседање Светог Архијерејског Сабора 2010. године. Писмо је објављено у часопису ”Сведок” од 30. новембра 2010.

АРТЕМИЈЕ
ЕПИСКОП
РАШКО-ПРИЗРЕНСКИ
У ЕГЗИЛУ
16.11.2010. ГОДИНЕ
МАН. ШИШАТОВАЦ

Литургија у Љуљацима 28-11-2010

ПРВА ЛИТУРГИЈА ПОСЛЕ РАСКОЛА

Прва Архијерејска Литургија након раскола изазваног од стране Патријарха и Синодалаца

aj_-_Romfea

Нове неистине А. Јевтића

НОВЕ НЕИСТИНЕ А. ЈЕВТИЋА

Бивши Епископ херцеговачки А. Јевтић наставља несмањеном жестином са ширењем неистина и клевета против Епископа рашко-призренског Артемија и његових сарадника.

Тако је још једним ”братским” писмом упућеном Преосвећеном Епископу Артемију, објављеним првобитно на сајту www.spc.rs 23. новембра 2010, изнео већ познате клевете и оптужбе, које годинама понавља по Српској Цркви и шире.

vladika

Епископ Артемије за Данас: Постоји штетна послушност и добра непослушност

ПОСТОЈИ ШТЕТНА ПОСЛУШНОСТ
И ДОБРА НЕПОСЛУШНОСТ

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Артемије дао је интервју за дневне новине ”Данас”, који је објављен у издању од 26.11.2010. У наставку доносимо интегралну верзију интервјуа.

Деманти из Јерусалима

Након већ небројених примера ширења неистина и клевета из узурпираног седишта Епархије рашко-призренске, принуђени смо да и овога пута реагујемо и укажемо на још једну манипулацију која је учињена претходних дана, поставши већ и сами свесни чињенице да ништа што долази од стране узурпатора, и прогонитеља Епископа рашко-призренског Артемија, не треба прихватати са поверењем и као да је истинито, него напротив, након многобројних искустава са ширењем неистина и клевета од стране већ познатих истих лица, подаци које оне пласирају могу бити прихваћени као аутентични тек након прилагања валидних доказа[1].

ПРОГЛАС

С обзиром да је трон Епархије рашко-призренске узурпиран од стране незаконитог Епископа, који се налази у расколу са Једном, Светом, Саборном и Апостолском Црквом, те да је Епископу рашко-призренском Артемију, од стране такође незаконитих муслиманских власти у Приштини, а на захтев из узурпираног средишта Православне Епархије у Грачаници, уз сагласност и благослов Патријарха Српског и Синодалаца из Београда[1], физичком силом онемогућен приступ својој пастви и својој Епархији[2], Епископ рашко-призренски принуђен је да борави ван граница своје Епархије.

patrijarh_irinej

Јован Тацис: Гнев српских Екумениста

СИЛОВИТО ИЗЛИВАЊЕ ГНЕВА СРПСКИХ ЕКУМЕНИСТА

У тренутку док се пише овај чланак догађаји у Србији одвијају се великом брзином. Маске су пале и Екуменисти већ нескривено остварују своје планове.