Почетна / 2011 / март

Архива за месец: март 2011

Једна од Лазаревих: Молитва

Спаси Господе и помилуј мог духовног Оца, тог малог старца са топлим очима и великим срцем, отвореним за све моје недоумице и искушења.
Његов благ поглед даје ми снагу да се подигнем из падова мојих и да наставим да корачам уском стазом покајања и молитве ка Господу.

Ново богослужбено месту у Београду

Након неколико одслужених Светих Литурија у адаптираном за то богослужбеном простору у Његошевој улици, због великог броја верника и неадекватности тог простора уз Божију помоћ обезбеђено је ново богослужбено место надомак Београда. Адреса новог богослужбеног простора је: Барајево, Ул. Стара Липовица 229 (плава капија на којој пише бр.

Др Десанка Крстић: Заштитимо две Грачанице

Доносимо текст др Десанке Крстић из 2009. године, због његове изузетне актуелности и важности.
Текст веома надахнут, потресан, текст Вере, храбар, који ће остати као сведочанство.
Овакви текстови остају у историји, а сигурно је да не остају „тамних људи тамна безакоња“.
Уредништво са радошћу препоручује овај текст као особени час историје, патриотизма, Вере…

Литургија у Љуљацима 27-3-2011

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г. Артемије служио је у Крстопоклону Недељу, 27/14. марта, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Јована Крститеља. Крстоносном Владици саслуживало је 13 крстоносних свештенослужитеља. Свештеном Литургијском сабрању присуствовало је бројно крстоносно монаштво распете Епархије и око 300 крстопоклоника из свих крајева Србије.

Последња линија одбране

Пажљиви посматрач данашњих интегративних процеса може уочити прилично јасне паралеле између европских (ЕУ) интеграција и укључења православља у екуменистички покрет, са једне, и атлантских (НАТО) интеграција и уједињења православља са папизмом, са друге стране.

Као што су ЕУ интеграције настале ради побољшања заједничке позиције европских држава чланица у односу на друге велике светске субјекте – САД, Русију, Кину – тако су и екуменистичке интеграције настале спајањем више протестантских секти почетком 20.

Рајица М: Чаша љутог гнева Божијег

Ову нашу вољену, распету Србију шибану мукама и невољама споља, разарају и међусобне себичне свађе ловаца на плен и стварају раздоре унутра. Политичке странке, на позоришној сцени која се политика зове, служе спољном насртљивцу нечасну службу посвађаних секти које разарају србско национално тело. Поверљиви страначки кадрови, у свим градско партијашким срединама, регрутују се из редова искорењених дођоша, скоројевића похрлилих у градове трбухом за крухом.

milutin_kralj

Само слога Србина спасава

Православна Народна Хришћанска Заједница
Братство Св. краља Милутина
Ш а б а ц
Е-mail: bratstvosvkraljmilutin@hotmail.rs
телефон: 064/59 89 273

Као што рече један наш велики духовник, Срби су кроз своју историју учинили много у славу Господа и за добробит свога народа и читавог света, али једно нису успели никад, а то је да се сложе.

Било је потребно

Писмо црноречкој братији Владике Артемија

Из пера једног Србчета

Било је потребно да се пронађе Христова Невеста и ту на земљи.

Било је неопходно да нам се УМ утврди у Христу, било је потребно да прођемо кроз бројна искушења и невоље да бисмо и сами заблистали Христовом славом славећи Га и хвалећи у делима силним и на земљи.

Пејовић П: Вера у сопствени идентитет неће спасити народ српски, већ Христос

Живимо у времену и на простору, где свеприсутна Ријеч Господња, громогласно проповеда истину из уста малог броја Њему верних, безбожним народима лопте овоземаљске.

Да није тешкоћа спознаје блиска само народима безбожним, неправославним, већ и оним што се православним зову, сведочи тренутно претпотопно и катастрофално стање у земљи нашој, по допуштењу Божјем.

Рајица М: Свет као филозофски систем

Овај свет је Божија творевина коју светска револуција последња два века увелико претвара у филозофски систем. Ово преотимање света из руку Творца луцифер ће успешно обављати све до саме појаве Сина Божијег Господа Исуса Христа. Народна већина својим прилагодљивим менталитетом  покорна је сваком господару који јој омогућава биолошки опстанак.