Почетна / 2011 / септембар

Архива за месец: септембар 2011

Крстовдан у Барајеву

На дан великог Господњег празника Возвдижења часнога Крста, Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски и косовско-метохијски г.г. Артемије служио је свету архијерејску Литургију у манастиру-катакомби светог Јустина Ћелијског у Барајеву.

Његовом Преосвештенству саслуживали су клирици наше Епархије, између осталих и јереј Жељко Марић, који је недавно пришао под омофор епископа Артемија.

Ж. Которанин: Пуч и пучисти у СПЦ II

Како постати Архиепископ уместо Патријарха

Брат Жељко је замољен од присустних гостију на слави да каже какво је његово мишљење о актуелним дешавањима у СПЦ и то нарочито на две теме: мајски Сабор архијереја СПЦ и избор нових чланова Светог Архијерејског Синода, а потом и Рехабилитациони центар „Црна Река“.

Православни епископи са папом (видео)

После протеста изражених од стране многобројних немачких грађана и политичара према Папи, током његове четвородневне посете Немачкој, Папа је завршио своје путовање пријатељским сусретима како са 81-годишњим бившим канцеларом Хелмутом Колом, тако и са представницима Православних Цркава, на чијем челу је био Митрополит Немачке Августин.

taci_teo

Масони епископи у СПЦ?

Недавно је објављена фотографија начињена почетком септембра у Приштини, на којој су приказани Шибалић Т. (представља се као Епископ рашко-призренски) и Хашим Тачи како се рукују.

Петнаеста недеља по Духовдану – Златибор

У петнаесту недељу по Духовдану Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу г.г. Артемије служио је свету архијерејску Литругију у новооснованом манастиру-катакомби посвећеној празнику чудотворне иконе Мајке Божије зване Тројеручица.

Свети Владика Николај: Против Екуменизма

Од господина Живка Ковановића Уредништву је стигло Мисионарско писмо Владике Николаја под бројем 46, са указивањем на неке аспекте актуелне за наше време. Наслов и истакнута места у тексту потичу од г. Живка К.

Уредништво

Олга Четверикова: „Велики Блиски исток“ и „Велики Израел“

Криза коју су највећи финансијски кланови започели крајем 2008. године означила је прелаз на стратегију тоталне дестабилизације међународне ситуације – провоцирањемдубоких економских и социјалних потреса, организацијом техногенских и климатских катастрофа и, на крају, започињањем светског грађанског рата у коме неће моћи да остане читава ни једна национално-државна формација, ни једна национална елита.

Шта доноси предстојећи попис?

Коме треба тотални попис – апсолутни увид у нашу имовину?

Ових дана, поред свих збивања која су интензивна, било због њихове природе, било због подметања од стране режима како би се скренула пажња народа са кључних и животних ствари, на сцени је и обука примљених кандидата за рад на предстојећем попису становништва.

Мала Госпојина у Љуљацима

На сам дан Празника Рођења Пресвете Богородице Његово Преосвештенство служио је свету архијерејску Литургију у Љуљацима уз саслуживање клирика наше Епархије, која се из дана у дан, иако у крајње тешким условима, умножава и развија благодаћу Божјом, а на радост и укрепљење Цркве, и оног војујућег и оног торжествујућег њеног дела.

Ана Филимонова: Медвеђа ступица за косовске Србе

Oд 1999. године, после престанка 78-дневног НАТО бомбардовања Југославије, Срби са Косова и Метохије су се нашли затворени у гету, без заштите своје државе. Са одласком руског контингента – једине снаге која је била способна да обезбеди Србима и осталим националним мањинама безбедност – косовски Срби су изгубили наду да ће их Русија штитити „на лицу места“.