Почетна / 2011 / октобар

Архива за месец: октобар 2011

Обавештење поводом имендана

Обавештавамо вернике богоспасаване Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске у егзилу да ће Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу г.г.Артемије у среду 2. новембра/20. октобра, текуће године, на дан празновања светог мученика Артемија, његовог патрона, служити свету архијерејску Литургију са почетком у 9:00 часова у манастиру светог Јована Претече у Љуљацима, поводом прославе свог имендана.

Литургија на свету Петку – Љуљаци

На сам дан празника преподобне матере наше Параскеве Његово Преосвештенство Епископ Артемије служио је у храму светог Јована у Љуљацима свету Архијерејску Литургију, на којој је протумачио Еванђеље о мудрим и лудим девојкама.

Апел за помоћ оцу Небојши

Немилосрдан догађај бацања експлозивне направе на кућу оца Небојше, уочи самога Васкрса, нанео је велику материјалну штету како у кући, тако и у окућници.

Уништене су водоводне и канализационе цеви, део санитарија, прекинут је цео чвор, и вода се непрестано излива у подрум, а већ је почела да се шири и у друге просторије.

Монашење на свету Петку – Љуљаци

Уочи овог празника најпоштованије светитељке у нашем православном роду, преподобне Параскеве, у љуљачкој обитељи светог Претече обављено је монашење у чин мале схиме сестара, Љубице и Славице. Ова велика радост за Цркву Божију и сваку благочестиву душу која се у њој спасава орадостила је и увеличала читав празник поменуте светитељке.

Деветнаеста недеља по Духовдану у Љуљацима

Љуљачка светиња и верници који су у њој потражили духовно укрепљење и радост Царства Небеског били су и ове, деветнаесте недеље по Духовдану, благословени служењем свете архијерејске Литургије од стране његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског и косовско-метохијког г.г. Артемија, уз саслуживање клирика наше Епархије.

Рајица М: Опстанак или нестанак

Национална ситуација у којој се налазимо доспела је у ћорсокак из кога нам нема лаког излаза. Док нам отимају државну територију, сузавцем и мецима растерују косметске Србе са својих прагова, они који на политичкој позорници глуматају државнике баве се пречим пословима прикључивању ЕУнији. Прогнозе о неминовном краху евра и саме Ервопске Уније као да до ових политичких нојева и не допиру.

Олга Четверикова: „Велики Блиски исток“ и „Велики Израел“ II

Пад СССР и почетак перестројке система светског управљања је проузроковао озбиљне промене у положају Израела. Што се тиче његове међународне политичке мисије он је, пошто је престао да на Блиском истоку буде брана у борби против СССР-а сачувао свој значај као један од главних центара отпора „међународном исламском тероризму“.

Најава – Монашење у Љуљацима

Обавештавамо христоимену паству и вернике Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске у егзилу, да ће дана 26/13. октобра текуће године, уочи празника преподобне матере наше Параскеве – свете Петке, у Љуљачкој обитељи светог Јована Претече бити обављен монашења у чин Мале схиме, сестара: Љубице Веселиновић и Славице Ђорђевић.

Рајица М: Размишљање једног лаика о осмој тајни

По свом славном Васкрсењу Господ Исус Христос се јавља својим ученицима, надахњује их и шаље у свет да шире Јеванђељску истину свим народима света. Хришћанство је са истока отишло на све четири стране света, његово кретање на запад може се пратити кроз пут Апостола Павла у Рим.