Почетна / 2013 / март

Верним синовима и кћерима
Српске Православне Цркве
Епархије рашко-призренске У ЕГЗИЛУ

„Не престајем захваљивати за вас,
и спомињати вас у својим молитвама,
да Бог Господа нашега Исуса Христа,
Отац славе, даде вам Духа премудрости…“
(Еф. 1, 16 – 17).

Црква Христова, браћо и сестре, све што чини и ради, чини и ради Духом Светим који у њој обитава и који је „упућује на сваку Истину“ (Јн.

Парастос пострадалима у мартовском Погрому 2004. године

Print Friendly

17. марта у свим Катакомбама Епархије рашко-призренске у Егзилу, с благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у Егзилу Г.Г Артемија, служиће се Парастос свим пострадила у мартовском Погрому по завршетку Свете Литургије.

Недеља месопусна у Љуљацима

Print Friendly

„Страшни суд! Судија иде на облацима, окружен безбројним мноштвом небеских бесплотних сила. Трубе се чују на свим странама земље и подижу мртве. Уставше мноштво ходи на одређено место, ка престолу Судије, предосећајући већ унапред какву ће пресуду о себи чути. Јер, свакоме ће дела бити написана на челу, и сам човеков изглед ће одговарати његовим делима и наравима.

Епископ Артемије у посети САД

Print Friendly

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Артемије у пратњи јерођакона Дамјана боравио је у Сједињеним Америчким Државама у периоду од 06. до 26. фебруара 2013. године. Свој боравак започео је посетом чувеном манастиру Светог Антонија Великог у Аризони. Овај манастир је први манастир који је основао старац Јефрем који је, ради спасења многих Бога гладних душа у Америци, оставио манастир Филотеј на Светој Гори и по нарочитом промислу Божијем подигао ову духовну тврђаву.

ИЗМЕНЕ У БОГОСЛУЖБЕНОМ ТИПИКУ

Print Friendly

С обзиром на одређене особености Типика Православне Цркве у 2013. години, обавештавамо свештенство и монаштво о следећим изменама у богослужењима:

– Спомен на Прво и друго обретење главе светог Јована Крститеља, који ове године пада у суботу месопусну, 9. марта/24. фебруара, биће обележен у петак, 8.

Недеља о блудном сину у Барајеву

Print Friendly

„О чему нам све не говори Недеља о блудном сину? Говори и о нашем спокојству и пуноти у дому Оца небеског, и о нашем безумном напуштању Очевог покровитељства ради необуздане слободе, и о богатом наслеђу који човек има без обзира на своју непокорност, о непромишљеном траћењу тог богатства на свакакве непотребности, и о крајњем осиромашењу као последици тога траћења.

ЈОЗЕФ РАЦИНГЕР – ћутање кривца

Print Friendly

Настављајући дугу традицију Ватикана и папа у скандалима, мандат Јозефа Рацингера на папском трону обележен је ћутањем кривца пред низом педофилних скандала и случајева разврата.

Скандала, који су према многима срушили „непогрешивост“ Бенедикта 16, и сходно томе, и њега самога са трона.

Још пре преузимања дужности 2005, „ротвајлер Божији“ – надимак који је стекао због конзервативног става у догматским питањима – био је као кардинал Јозеф Рацингер током 24 године надлежан у Ватикану за праћење случајева злостављања.