Почетна / 2013 / август

Архива за месец: август 2013

ПЛЕС КАРДИНАЛА ЗА ДОЧЕК ПАПЕ У БРАЗИЛУ (видео)

Приликом недавне посете Папе Бразилу, камера је забележила папистичке „епископе“ и кардинале како увежбавају плес којим ће поздравити свог Понтифекса.

Многи коментари овде нису потребни, сваком нормалном човеку биће јасно о чему се ту ради. Колики је степен посветовњачења и изопачења тог јеретичког друштва које ужива да себе назива Римокатоличка црква.

Успење Пресвете Богородице у Лозници

Много премного може се сваки верни поучити из живота Дјеве Богородице. Но да напоменемо овде само две ствари. Она је имала обичај да често ходи на Голготу, на гору Јелеонску, у врт Гетсимански, у Витлејем и на друга места знаменита због Сина њеног. На свима тим местима, а нарочито на Голготи, она се коленопреклоно Богу молила.

Монашење уочи Успења Пресвете Богородице у Лозници

Уочи празника Успење Пресвете Богородице, након празничног Великог вечерњег у манастиру Светог Николе у Лозници, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, замонашио је у чин мале схиме четири искушенице: Звездану, Снежану, Ивону и Олгу.

Оне су добиле монашка имена: Агрипина, Хионија, Иларија и Таиса.

Монашење у Лозници

Уочи празника Успење Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, извршиће чин монашења у малу схиму четири искушенице: Звездане, Снежане, Ивоне и Олге, на Вечерњој служби са почетком у 17:00 часова.

Преображење Господње у Леушићима

„Зашто Господ не показа славу Своју божанску на Тавору пред свима ученицима него само пред тројицом? Зато, прво, што је Он сам кроз уста Мојсејева дао закон: на рјечима два или три свједока да остане ствар (V Мојс. 19, 15)… Три сведока су, дакле, довољна. Даље, и за то још, што су та три сведока били одабрани.

Монашење у Леушићима

Уочи празника Преображењa Господњег у Леушићима на крају вечерњег богослужења, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, замонашио је у чин мале схиме искушеницу Милицу, наденувши јој монашко име Евгенија.

У својој духовној поуци Преосвећени Владика Артемије је између осталог рекао:

Недеља осма по Духовдану у Љуљацима

„Добар човек из добре ризнице износи добро; а зао човек из зле ризнице износи зло (Мт. 12, 35). У ризници ћеш наћи оно што ставиш у њу: ако ставиш злато – наћи ћеш злато; ако положиш бакар – бакар ћеш и узети. Оно, и бакар се може издавати за злато, али ће зналац брзо приметити кривотворину.

Освећење Цркве у Ариљу, Свети архиђакон Стефан

„Свети првомученик Стефан, архиђакон. Сродник апостола Павла, и Јеврејин од оних Јевреја, који живљаху по областима јелинским. Беше Стефан први од седам ђакона, које апостоли свети рукоположише и поставише на службу око помагања сиротних у Јерусалиму. Зато се и прозва архиђаконом. Силом вере своје Стефан чињаше чудеса велика међу људима.

Монашење у Леушићима уочи Преображења

Уочи празника Преображења Господњег, Епископ рашко-призренски у Егзилу обавиће монашењe искушенице Милице у чин мале схиме, на Вечерњој служби са почетком у 18:00 часова у Леушићима.

Недеља седма по Духовдану у Нишу

„По вери вашој нека вам буде – рекао је Господ двојици слепаца и одмах им се отворише очи (Мт. 9, 29). Колико је вере, толико је и прилива Божанске силе. Вера је пријемник, уста и прихватилиште благодати. Као што су плућа код неког већа, а код неког мања, те једна примају више ваздуха а друга мање, тако је и вера код једног већа, а код другог мања, и једна прима више дарова од Бога, а друга мање.