Почетна / 2013 / август

Архива за месец: август 2013

ПЛЕС КАРДИНАЛА ЗА ДОЧЕК ПАПЕ У БРАЗИЛУ (видео)

Print Friendly

Приликом недавне посете Папе Бразилу, камера је забележила папистичке „епископе“ и кардинале како увежбавају плес којим ће поздравити свог Понтифекса.

Многи коментари овде нису потребни, сваком нормалном човеку биће јасно о чему се ту ради. Колики је степен посветовњачења и изопачења тог јеретичког друштва које ужива да себе назива Римокатоличка црква.

Успење Пресвете Богородице у Лозници

Print Friendly

Много премного може се сваки верни поучити из живота Дјеве Богородице. Но да напоменемо овде само две ствари. Она је имала обичај да често ходи на Голготу, на гору Јелеонску, у врт Гетсимански, у Витлејем и на друга места знаменита због Сина њеног. На свима тим местима, а нарочито на Голготи, она се коленопреклоно Богу молила.

Монашење уочи Успења Пресвете Богородице у Лозници

Print Friendly

Уочи празника Успење Пресвете Богородице, након празничног Великог вечерњег у манастиру Светог Николе у Лозници, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, замонашио је у чин мале схиме четири искушенице: Звездану, Снежану, Ивону и Олгу.

Оне су добиле монашка имена: Агрипина, Хионија, Иларија и Таиса.

Монашење у Лозници

Print Friendly

Уочи празника Успење Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, извршиће чин монашења у малу схиму четири искушенице: Звездане, Снежане, Ивоне и Олге, на Вечерњој служби са почетком у 17:00 часова.

Преображење Господње у Леушићима

Print Friendly

„Зашто Господ не показа славу Своју божанску на Тавору пред свима ученицима него само пред тројицом? Зато, прво, што је Он сам кроз уста Мојсејева дао закон: на рјечима два или три свједока да остане ствар (V Мојс. 19, 15)… Три сведока су, дакле, довољна. Даље, и за то још, што су та три сведока били одабрани.

Монашење у Леушићима

Print Friendly

Уочи празника Преображењa Господњег у Леушићима на крају вечерњег богослужења, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, замонашио је у чин мале схиме искушеницу Милицу, наденувши јој монашко име Евгенија.

У својој духовној поуци Преосвећени Владика Артемије је између осталог рекао:

Недеља осма по Духовдану у Љуљацима

Print Friendly

„Добар човек из добре ризнице износи добро; а зао човек из зле ризнице износи зло (Мт. 12, 35). У ризници ћеш наћи оно што ставиш у њу: ако ставиш злато – наћи ћеш злато; ако положиш бакар – бакар ћеш и узети. Оно, и бакар се може издавати за злато, али ће зналац брзо приметити кривотворину.

Преображење Господње

Print Friendly

У богочовечанском подвигу спасења рода људско палог и отпалог од Бога, а у Христу не само подигнутог из греха и палости већ и обоженог, свето преображење заузима посебно место у низу чудесне богочовечанске и свеспаносне еванђелске историје.

Треће године Своје усрдне и спасоносне проповеди Своје благе вести паломе човечанству Господ је учини једно чудесно дело, показао је својим светим ученицима и апостолима један мали зрак своје божанске природе.

Освећење Цркве у Ариљу, Свети архиђакон Стефан

Print Friendly

„Свети првомученик Стефан, архиђакон. Сродник апостола Павла, и Јеврејин од оних Јевреја, који живљаху по областима јелинским. Беше Стефан први од седам ђакона, које апостоли свети рукоположише и поставише на службу око помагања сиротних у Јерусалиму. Зато се и прозва архиђаконом. Силом вере своје Стефан чињаше чудеса велика међу људима.

Монашење у Леушићима уочи Преображења

Print Friendly

Уочи празника Преображења Господњег, Епископ рашко-призренски у Егзилу обавиће монашењe искушенице Милице у чин мале схиме, на Вечерњој служби са почетком у 18:00 часова у Леушићима.