Почетна / 2016 / мај

Архива за месец: мај 2016

Пустињак са абхаских гора о предстојећем сабору у јуну 2016. год. (III)

Вратимо се првим пасусима т. 3 ч. 2 Извештаја. Патријарх истиче:

• «Саборне одлуке, које су раније свештенство и народ поштовали као глас Божји («Јер нађе за добро свети Дух и ми» (Дап.15, 28)), део верујућих данас оспорава још пре него што је објављено саопштење.Такође их оспоравају и они од стране «бораца за православље», који називају Сабор «разбојничким» још пре његовог сазивања».

Пустињак са абхаских гора о предстојећем сабору у јуну 2016. год. (I)

У наредном прилогу доносимо први од три дела веома исцрпног рада неименованог пустињака са абхаских гора о предстојећем «Свеправославном Сабору». У уводном делу, ради појашњења «ауторске анонимности», доносимо «Историју испоснице», састављену од аутора чланка.

Хиротонија хорепископа хвостанског и барајевског Наума (Мирковића)

Ради успешније мисије епархије, Епархијски савет епархије рашко-призренске у егзилу, на седници од 28. марта 2016. године, донео је одлуку да се у чин хорепископа хиротонише Високопреподобни архимандрит Наум (Мирковић), настојатељ манастира Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву, са титулом „хорепископ хвостански и барајевски“.

Протојереј Игор Тарасов: Исповедање Православне Вере против јереси екуменизма

У наредном прилогу доносимо ИСПОВЕДАЊЕ Православне Вере против јереси екуменизма протојереја Игора Тарасова, клирика Успенске Саборне Цркве у Коломни (Московска област, Руска Православна Црква).