Почетна / 2016 / јун

Архива за месец: јун 2016

Видовдан у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву

Свака грађевина, да би опстала, мора имати чврст темељ, било духовне или материјалне природе. Тај темељ је вера. На том најтврђем темељу Црква Божија стоји два миленијума и стајаће у векове. Али Она и сведочи да није свака вера темељ, већ само једна, права, на којој је Она сазидана и у којој расте у вечности.

Програм прославе Видовдана 2016.

Централна прослава великог празника Видовдана (15/28. јун) у епархији рашко-призренској у егзилу традиционално се обавља у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву. У наредним редовима доносимо програм овогодишње, шесте по реду, прославе са сатницом.

Хорепископ Максим у емисији „Само словенски“

У наредном прилогу доносимо снимак емисије „Само словенски“, емитоване на телевизији „Наша“ 19. јуна 2016. године. Гост емисије је био хорепископ новобрдски и панонски Г.Г. Максим а тема емисије је била „Епархија рашко-призренска у егзилу“.

Духовски понедељак у Дудовици

На Духовски понедељак, 7/20. јуна, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије, служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Свете Великомученице Марине у Дудовици код Лазаревца, уз саслужење архимандрита Варнаве (Димитријевића), протојереја Жељка (Марића) и јерођакона Паладија (Матића).

Силазак Светога Духа на Апостоле – Педесетница у Кули

Једини манастир епархије рашко-призренске у егзилу у српској Војводини посвећен је Пресветој и Живоначалној Тројици. На Духовдан, 6/19. јуна, манастир је свечано прославио своју храмовну славу. Свету Архијерејску Литургију у манастиру, поводом овог великог хришћанског празника и храмовне славе, служио је Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г.

Видовданска литија 2016

Са благословом Његовог Преосвештенства епископа

рашко-призренског у егзилу Г. др Артемија

П о з и в а м о В а с  н а  6. ВИДОВДАНСКУ ЛИТИЈУ

ОКУПЉАЊЕ КОД СПОМЕНИКА КНЕЗУ МИХАЈЛУ У БЕОГРАДУ

27. јуна 2016. године у 23.30

Најава богослужења епископа Артемија и хорепископа Николаја

Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служиће Свету Архијерејску Литургију на:

• Духовдан, 6/19. јуна, у манастиру Свете Тројице у Кули, са почетком у 9.00 часова.
  • Духовски понедељак, 7/20. јуна, у манастиру Св. Влкм. Марине у Дудовици са почетком у 9.00 часова.