Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Епископ Ксенофонт на празник Св. апостола Андреја Првозваног богослужио у Ариљу

Епископ Ксенофонт на празник Св. апостола Андреја Првозваног богослужио у Ариљу

У понедељак, 13. децембра, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт, служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог првомученика и архиђакона Стефана у Ариљу. Епископу Ксенофонту су на Литургији саслуживали: протосинђел Агапит (Бичанин) и јерођакон Георгије (Радојичић). Литургији је присуствовало око 50 верника.

Након Свете Литургије Владика Ксенофонт је обавио чин резања славског колача и благосиљања жита које је у част Светог апостола Андреја Првозваног принео протосинђел Агапит.

Потом је Епископ Ксенофонт својом архипастирском беседом поучио присутне вернике.

Уследила је трпеза љубави за све присутне.