Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Прослава храмовне славе у Благовештенском манастиру у Крћевцима код Тополе

Прослава храмовне славе у Благовештенском манастиру у Крћевцима код Тополе

На велики и радосни празник Благовести истоимени манастир у Крћевцима код Тополе скромно је прославио своју храмовну славу, резањем славског колача и трпезом љубави. Услови за литургијску прославу још увек не постоје. Чин резања славског колача и благосиљања жита извршио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт. Колач и жито принели су монахиња Јустина, настојатељица манастира и овогодишњи домаћини славе – ктитори Предраг и Слободан Митић из Београда.За наредну годину пријавили су се Лолета Вујасиновић из Крагујевца, Рајко Перић из Београда и Милан Благојевић из Смедеревске Паланке.

У својој архипастирској беседи Владика Ксенофонт је изразио молитвену жељу „да се и ова мала богомоља разграна и разлиста и да буде мјесто на коме ће се како данас тако и много година у будућности прослављати име Господње, прослављати се овај празник“.

Уследила је трпеза љубави за све присутне.

Све беседе Епископа Ксенофонта налазе се овде.