Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Васкрсни уторак у манастиру Нова Никеја у Лелићу

Васкрсни уторак у манастиру Нова Никеја у Лелићу

На Васкрсни уторак, 26. априла, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт служио је Свету Архијерејску Литургију у манастируНова Никеја у Лелићу уз саслужење архимандрита Варнаве (Димитријевића), протосинђела Симеона (Весића) и јерођакона Георгија (Радојичића). Литургији је присуствовало око 50 светосаваца.

У својој архипастирској беседи Владика Ксенофонт је поучио своју паству:

„Заиста само чисти срцем Бога ће видјети, заиста само они који Њега примају, тијело Његово и крв Његову у себе примају, ти ће га видјети у онај страшни и велики дан. Нека је благословен Бог који нам даде Свету Тајну Васкрсења, који нам остави овај велики празник, празник над празницима и тајну над тајнама. Нека је благословен Једини Онај који је достојан да буде Бог, да се назове Богом, јер сви су други богови лажни, ниједан бог нам није дао Живот вјечни, ниједан други није из мртвих васкрсао, као што Васкрсе Христос Бог наш. Срећан празник. Христос Воскресе!“

Након Свете Литургије уследило је послужење за све присутне.

Све беседе Епископа Ксенофонта налазе се овде.