Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Шеснаеста недеља по Духовдану у Љуљацима

Шеснаеста недеља по Духовдану у Љуљацима

У шеснаесту недељу по Духовдану Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски и косовско-метохијски г.г. Артемије служио је свету архијерејску Литургију у манастиру светог Јована претече у Љуљацима. Његовом Преосвештенству саслуживали су клирици наше Епархије у егзилу.

По црквеном богослужбеном уставу ове недеље прочитана је еванђелска прича о талантима. Стога је Епископ у својој беседи позвао све присутне на чување и умножавање таланата које је свако од нас примио од Господара нашег, Бога.

Своје надахнуто егзегетско и пастирско слово Епископ је завршио молитвеном надом и речима: „Нека би Бог, молитвама свете Богородице, светих угодника Божјих који Богу угодише трудом својим и радом својим и постадоше достојни оних блажених речи, нека би они и нама помогли да и ми у животу своме сачувамо благо Господара свога, да га умножимо трудом и радом, да се покажемо добрим и верним слугама како бисмо и ми у онај дан наплате Божје, када будемо полагали рачуне како смо кућили кућу душе своје пред Богом, да се и ми удостојимо оних блажених речи: „Добри и верни слуго, у маломе био си ми веран, уђи у радост Господара свога.“

Нека би нас Господ примио у Своју радост, у Царство Небеско да тамо и ми са свима који су Богу угодили славимо Оца и Сина и Светога Духа кроза све векове и сву вечност.“

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.