Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Недеља 21. по Духовдану у манастиру Свете Тројице у Кули

Недеља 21. по Духовдану у манастиру Свете Тројице у Кули

kulaУ Недељу 21. по Духовдану, 31. октобра/13. новембра, Његово Преосвештенство хорепископ старорашки и лознички Г.Г. Николај служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Свете Тројице у Кули, уз саслужење Његовог Преосвештенства хорепископа новобрдског и панонског Г.Г. Максима, архимандрита Пантелејмона (Јовановића), јеромонаха Никодима (Малешевића) и јерођакона Пајсија (Марковића). Литургији је присуствовало око 120 верника, углавном из српске Војводине. Неки од њих су се на Литургији причестили пречистим и животворним Тајнама Господњим.

У својој архипастирској беседи владика Николај је протумачио јеванђелску причу о сејачу и семену.

После Свете Литургије манастирско братство је приредило трпезу љубави за све присутне.