Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Недеља двадесетчетврта по Духовдану

Недеља двадесетчетврта по Духовдану

У двадесет четврту Недељу по Духовдану благодат Светога Духа је сабрала светоимену паству Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске у егзилу око свог епископа и пастира, г.г. Артемија, у Светојустиновском манастиру у Барајеву.

Сакупљени у катакомбним условима под импровизованом црквом од шатора, попут Старог Израиља, и ове недеље светосавци су се сабрали у име Божје, у име Бога Израиљева, како би принели бескрвну и словесну жртву у којој је наше спасење. Молитвеност и побожност присутних надоместила је недостатак спољашњег црквеног благољепија.

Епископ је и овом приликом својом надахнутом, еванђелском речју поучио у духовно укрепио присутне вернике. Пробраним речима протумачио је јеванђелску причу о васкрсењу Јаирове кћи и исцељењу крвоточиве жене, појаснивши присутнима дубине еванђелске мудрости којом нас Господ руководи путем спасења.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.