Почетна / АРХИВА / Владика Максим: Интервју за „Балкан инфо“

Владика Максим: Интервју за „Балкан инфо“

У наредном прилогу доносимо интервју Његовог Преосвештенства хорепископа новобрдског и панонског Г.Г. Максима за сајт „Балкан инфо“. Интервју је објављен у емисији „Интервју“ 27. јануара, ове године. Из одговора Владике Максима сазнаћете више о борби православних против свејереси екуменизма, борби против урушавања православне вере и Српске православне цркве под налетом ове духовне пошасти, да ли је патријарх Иринеј екумениста који угрожава цркву нападима изнутра, каква је улога Амфилохија Радовића и Иринеја Буловића међу екуменистима у СПЦ, да ли екуменисти могу да се залажу за суштинске интересе свог народа или је екуменизам религијско чедо идеологије глобализма, шта треба да нам каже чињеница да Ротшилди финансирају екуменисте, зашто се Ватикан никада неће одрећи јеретичког догмата, да ли бављење хороскопом представља бављење сатанизмом, зашто је владика Артемије прогоњен и како је основана Епархија рашко-призренска у егзилу, али и о бројним другим занимљивим темама.

Уредништво