Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Благовести и Лазарева субота у Љуљацима

Благовести и Лазарева субота у Љуљацима

На ова два велика празника, који су се ове године празновали истога дана, у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима окупило се мноштво верног народа да заједно учествује у великом молитвеном сабрању, којим је началствовао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г. Артемије.

Његовом Преосвештенству саслуживали су бројни свештенослужитељи Епархије у егзилу, између осталих и протосинђел Наум и протосинђел Евтимије, који су као настојатељи постали богатији за два нова монаха и молитвеника пред Господом.

На Светој Литургији се велики број верника причестио Пресветим и Животворним Тајнама Христовим, а пререзан је и славски колач који је припремила монахиња Магдалина.

У надахнутој беседи Епископ Артемије је говорио окупљеном верном народу о преславном чуду васкрсења Лазара четвородневног из гроба, а празнично славље је настављено у манастирској трпезарији, где се братија манастира побринула да трпезом љубави угости многобројне вернике.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.