Почетна / ЕПИСКОП АРТЕМИЈЕ / Интервјуи / Емисија „Православље данас“ у Љуљацима 3. део

Емисија „Православље данас“ у Љуљацима 3. део

Ово је 110. по реду емисија „Православље Данас“ у продукцији ТВ Дуга, гост је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г.Г. Артемије.

И овај део серијала је сниман у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима у Недељу Православља. Гледаоци ће имати прилику да чују беседу Његовог Преосвештенства Епископа Артемија, у којој је реч о јересима против којих се Црква борила вековима. Једна од те јереси је иконоборство.

Епископ Артемије је позвао веран народ да изађу са иконама да обиђу један круг око цркве, а затим је на платоу испред Цркве извршен је молебан који је Црквом предвиђен а то је бацање Анатема на све јереси.

У наставку биће речи о чудотворној икони Пресвете Богородице Казанске о којој беседи Протосинђел Варсануфије, а разговор са Епископом Артемијем настављен је у трепезарији где је била спремљена Трпеза љубави за све присутне вернике.