Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Велики петак у Љуљацима

Велики петак у Љуљацима

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г.Г. Артемије, уз саслуживање свештенослужитеља Епархије у егзилу, служио је на Велики Петак Вечерње са изношењем Плаштанице у храму у Љуљацима.

Овај дан хришћанске жалости је и најзначајни у Седмици страдања Христовог за сав свет, а његова смрт је увод у радост Васкрсења и победе над смрћу.

Многобројни верници окупили су се у Љуљачкој обитељи и присуствовали изношењу Плаштанице. Изношење Плаштанице симболизује полагање Христа Спаситеља у гроб.

Свештенослужитељи Епархије у егзилу изнели су Плаштаницу и три пута заједно са Епископом Артемијем, монасима, и верним народом, обилазили око цркве.

Плаштаница је заједно са Светим Јеванђељем положена на поклоњење и целивање верном народу.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г.Г. Артемије обратио се присутном народу потресном и пастирском беседом инспирисаном Христовим страдањем.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Велики Петак.