Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Монашење у Лозници

Монашење у Лозници

Уочи празника Преноса моштију Светог Николаја Мирликијског, у селу Лозница надомак Чачка, присутни верници били су сведоци велике радости у Господу.

Ово духовно сабрање почело је Великим вечерњем, на коме је началствовао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, уз саслуживање више јеромонаха и јерођакона из Епархије.

Пре саме службе искушенице Душица, Љиљана и искушеник Михаило обучени су у искушенички подрасник.

На крају вечерње службе, посебно изненађење и радост произвео је монашки постриг четири искушенице из овчарско-кабларског манастира „Вазнесење“. Искушенице је привела Господу њихова игуманија мати Јелена.

Епископ Артемије замонашио их је у чин мале схиме давши им имена: „Ангелина, Хионија, Ирина и Евгенија“.

У продужетку монашења, Епископ Артемије је одржао надахнуту беседу, и духовно укрепио нове монахиње као и све присутне.

После монашења пригођена је трпеза љубави, коју је за све присутне приредио домаћин Милоје Стевановић.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на монашењу.