Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Пренос моштију Светог Николаја Мирликијског у Лозници

Пренос моштију Светог Николаја Мирликијског у Лозници

На празник Преноса моштију Светог Николаја Чудотворца, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, у селу Лозница извршио је чин освећења цркве посвећене Светом Николају Мирликијском, чији је ктитор Милоје Стевановић.

После освећења цркве, Светом Архијерејском Литургијом началствовао је Епископ Артемије, уз саслуживање свештеномонаха и свештенођакона из Епархије. Епископ је у чин јеромонаха произвео јерођакона Софронија, а у чин јерођакона монаха Јоасафа.

Новопострижене монахиње из манастира „Вазнесење“ Ирина, Ангелина, Евгенија и Хионија причестиле су се Светим и животодарним Тајнама Христовим.

Славски колач су припремили ктитор Милоје Стевановић, као и многобројни верници.

Око хиљаду људи је присуствовало овом молитвеном сабрању, а брат Милоје Стевановић је Владици Артемију уручио Повељу као и кључ од имања, које је поклонио „Србском и Светосавском роду преко духовног оца Владике Артемија“.

Епископ је све присутне укрепио својом пастирском беседом, а после Свете Литургије старији брачни пар је венчао архимандрит Николај.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.