Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Недеља Светих Отаца у Новом Пазару

Недеља Светих Отаца у Новом Пазару

„Прва недеља после Педесетнице је посвећена свим Светим Оцима као „жетви Духа Божијега“ и „плодовима Божанствене благодати“, која је послата људима на дан Педесетнице. Пошто нису сви Свети Оци канонизовани, и нема их у календару, и нису познате имена свих оних које је Господ прославио јер Господу својим животом угодише, Црква је установила овај празник као спомен свих њих“.

У Прву недељу по Духовима, која је и посвећена Светим Оцима, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у Егзилу Г.Г Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у Новом Пазару.

Епископу су саслуживали протосинђел Варнава, и протосинђел Иринеј, као и свештенођакони Дамјан и Паладије.

После Свете Архијерејске Литургије, много деце је приступило да се причести Светим Тајнама Христовим.

Верни народ из Старог Раса се скупио у великом броју да се заједно помоли Богу са својим Епископом и Пастиром. Епископ Артемије се свим верницима обратио надахнутом беседом о Светим Оцима.

После Свете Литургије протосинђел Висарион је са својом братијом приредио трпезу љубави.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.