Почетна / АУТОРИ / Протосинђел Евтимије / Наставак насиља у Жеровници

Наставак насиља у Жеровници

Највероватније током ноћи, уочи Преображења Господњег, непознати починиоци су ишчупали знак, који је водио ка светосавској Катакомби у Жеровници а који је два пута претходних дана био оштећен.

После другог оштећења, братство је исправило знак али то није трајало ни пар дана.

Мржња и ненавист према нашој епархији у егзилу је видљива на много места и на много начина.

Семе те мржње је посејао отац лажи али нажалост оно се најбоље примило у врху наше помесне цркве.

Због тога сви они у нашем народу који су несмотрено окусили од тога отровнога плода (прихвативши бујице лажи и клевета изливене на нашег Епископа Артемија и нашу епархију у егзилу као истините) а због лакомисленог веровања епископима-клеветницима и њиховим улизицама, ревноваће за погрешну ствар, „мислећи да службу Богу приносе“.

Нажалост, скупо ће их коштати што нису своје поверење, проверили оним Господњим упозорењем – по плодовима њиховим познаћете их.

19. август 2012.
Жеровница, Звечан