Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Преображење Господње у Леушићима

Преображење Господње у Леушићима

„Једнога дана, треће године своје проповеди на земљи, Исус поведе Апостоле Петра, Јакова и Јована и изађе с њима на гору Тавор да се моли Богу. Док се молио, Његово се лице измени и засија као сунце, а хаљине Његове постадоше сјајне и беле као снег. Тако се Он преобрази пред њима и показа део Своје божанске славе. Поред Христа указаше се Мојсије и Илија и разговараху с Њим о смрти која Га чека у Јерусалиму. Затим се спусти један сјајан облак и заклони их. И гле, глас из облака говораше: ово је мој љубљени Син, који је по мојој вољи, њега слушајте“ (Мт, 17;5).

На празник Преображења Господњег Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије извршио је чин освећења цркве у Леушићима која је посвећена празнику Преображења.

После чина освећења, Епископ Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију.

Много верника се окупило да се Богу помоли у освећеној Цркви, заједно са својим духовним Пастиром и Епископом.

Настојатељица манастира мати Варвара припремила је славски колач и жито у част храмовне славе.

Епископ Артемије је извршио чин преображењског освећења грожђа.

На Преображење се у цркви освећује грожђе и дели народу, у знак захвалности Богу на плодовима за исхрану.

Нека би Господ дао да се и ми преобразимо, сагледамо своје грехе и покајемо се, да би се сви заједно нашли у Царству Небеском.

Амин.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.