Почетна / АРХИВА / Васкрсни уторак у манастиру Светог Саве у Жеровници

Васкрсни уторак у манастиру Светог Саве у Жеровници

На Васкрсни уторак, 5/18. априла, Његово Преосвештенство хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Саве у Жеровници уз саслужење настојатеља катакомбе Јевтимија (Милентијевића) и јеромонаха Јакова (Купрешка). Литургији је присуствовало око 50 светосаваца.

У својој архипастирској беседи Владика Наум је говорио о Васкрсењу Христовом као победи Господа Христа над троструким непријатељем рода људског – греху, смрти и ђаволу и о многобројним сведоцима васкрслог Господа Христа. Као великог сведока Васкрслог Господа Христа Владика је поменуо Преподобног Петра Коришког чије мошти почивају у манастиру Црна Река: „Мошти преподобног Петра Коришког, човека христоликог, боголиког, духоносца, богоносца, сведоче да је Господ васкрсао и њему дао све победне силе да победи грех, да се обожи. Сведок те његове победе над грехом силом Христовом јесте његово тело у Црној Реци. Оно је нетрулежно. Зашто? Зато што је Дух Свети живео у том телу и оно ван свих закона природе постало нетрулежно, чудотворно и помаже свима који са вером и љубављу притичу. Ето сведока васкрслог Господа Исуса Христа недалеко од овога места, у Црној Реци“ – нагласио је Владика.

Након Свете Литургије уследило је послужење за све присутне.