Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Васкрсни понедељак у Бадовинцима

Васкрсни понедељак у Бадовинцима

На Васкрсни понедељак, 4/17. априла, Његово Преосвештенство хорепископ новобрдски и панонски Г.Г. Максим служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог краљ Милутина у Бадовинцима уз саслужење настојатеља катакомбе Симеона (Весића), јеромонаха Саве (Мирковића) и јерођакона Пајсија (Марковића). Литургији је присуствовало око 120 светосаваца.

У својој архипастирској беседи владика Максим је говорио о победи Господа Христа над смрћу и ђаволом: “Христос је и сам пакао и самог Сатану победио и свезао. И не само да је Богочовек Христос васкрсао и победио ове љуте непријатеље рода људског, него је ту свепобедну васкрситељну силу оставио роду људском у Цркви Својој Православној.  Највећа мука људског рода јесте смрт, а највећа радост је победа Христа Богочевека над смрћу. Ако је Богочовек Христос разрешио тај највећи проблем сваког од нас појединачно у нашем животу а то је смрт, ми Православни Хришћани, знајући то, можемо слободно закључити да ми више никаквог, великог и истинског, суштинског проблема у животу више немамо.“ – истакао је владика.

Након Литургије уследило је послужење за све присутне.