Почетна / АРХИВА / Васкрсни уторак у манастиру Светог Преображења Господњег у Леушићу

Васкрсни уторак у манастиру Светог Преображења Господњег у Леушићу

На Васкрсни уторак, 5/18. априла, Његово Преосвештенство хорепископ новобрдски и панонски Г.Г. Максим служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Преображења Господњег у Леушићу уз саслужење протосинђела Иринеја (Ристића) и јерођакона Онуфрија (Ђурђева). Литургији је присуствовало око 50 светосаваца.

У својој архипастирској беседи Владика Максим је, у светлу Васкрсења Христовог, говорио о смислу страдања човека у овом краткотрајном животу: “Господ је Својим Крстоваскрсним страдањем, Својим Васкрсењем показао да се човек, који поверује у Христа и смирено подноси сва страдања, невоље и искушења на која у овоме животу наилази, удостојава да се испуни тим Васкрситељним силама Богочовека Христа и да постане саучесник Његовог Васкрсења. Али, главни услов, предуслов свега тога јесте вера, управо у Распетог и Васкрслог Богочовека Христа. Својим Светим Васкрсењем, светлошћу Свога Васкрсења, Богочовек Христос расветлио нам је ову највећу и најстрашнију тајну која прати род људски од пада праоца Адам па све до Христа.“

Након Свете Литургије уследило је послужење за све присутне.