Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Владика Артемије прославио имендан у Барајеву

Владика Артемије прославио имендан у Барајеву

„Нека тебе прогањају (јереју Божији), али ти не прогањај. Нека тебе распињу, ти не распињи. Нека тебе вређају, ти не вређај. Нека тебе клеветају, ти не клевећи. Буди скроман и не буди ревностан у злу.“ Свети Исак Сирин.

На празник Светог Великомученика Артемија, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију, и уједно прославио свој имендан у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву.

Велики број монаштва и верног народа, окупио се да прослави имендан свога духовног Пастира и Епископа.

Чин резања славског колача и благосиљања кољива, спремљеног у част Светог Великомученика Артемија, извршио је Архимандрит Николај, а празничну беседу је одржао протосинђел Максим.

Још једном нам је наш духовни Отац показао својим примером, како треба да живимо.

И ако пут Владике Артемија није био посут смиљем и босиљем, он је доказао да је упркос разним искушењима увек био ту за своју духовну децу, и свој верни народ који га је прозовао „Народни Владика“.

Они који желе да живе у Христу Исусу у страху Божијем, бирају за себе скорб и трпе прогањања.

Такав блистави пример даје нам наш Владика.

Молитвама Светог Великомученика Артемија, нека наш духовни Отац, страдалник и мученик слави имендан на многаја љета.