Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Бадње вече у Љуљацима

Бадње вече у Љуљацима

На Бадњи дан, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, служио је Свету Архијерејску Литургију у Љуљацима, уз саслуживање свештеномонаха и свештенођакона Епархије.

У 17 часова Епископ Артемије је служио Вечерње а у наставку је извршио чин освећења бадњака.

Свечаној Литији око Цркве у Љуљацима, присуствовао је велики број верника који су певали: „Ој бадњаче, бадњаче“.

У својој беседи Владика је истакао:

„Бадњак то је свето дрво које символизује самога Господа Христа, јер храстово дрво је једно од најздравијих, најјачијих и даје највећу светлост и топлоту када се налаже на огањ. То символизује Господа Христа који је донео своју божанску науку, донео светлост која обасјава свакога човека који долази на свет. Донео топлину у срца и душе свакога човека који верује у Њега и који се моли њему и Пресветој Богородици која га је ноћас родила. А слама, слама нас враћа двехиљаде година уназад и више у оно време када се у Витлејемској пећини родио Богомладенац Христос повијен и стављен где? У сламу, у овчије јасле на сламу.“

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.