Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Васкрсни понедељак у Бадовинцима

Васкрсни понедељак у Бадовинцима

На Васкрсни понедељак, 27. марта/9. априла, у манастиру Светог краља Милутина у Бадовинцима, Његово Преосвештенство Хорепископ новобрдски и панонски Г.Г. Максим служио је Свету Архијерејску Литургију уз саслужење јеромонаха Симеона (Весића), јеромонаха Саве (Мирковића) и јерођакона Пајсија (Марковића). Литургији је присуствовало око 60 верника.

У својој архипастирској беседи владика Максим је говорио о празнику васкрсења:

“Велико је чудо Божије све што је Господ учинио овде на земљи, а врхунац свих Његових чуда јесте управо свето Васкрсење Његово. Не само да је Христос васкрсао, браћо и сестре, него је управо те Своје Божанске и васкрситељне силе нама људима оставио и даровао у Цркви Својој. И тај Његов узвишени дар, те Божанске силе којим нас чини способнима да примимо живот вечни, да постанемо судеоници Његовог светог Васкрсења и вечног живота, јесте, такође, велика обавеза и одговорност за све нас православне хришћане. Сви смо ми из тог разлога позвани, да живећи овде на земљи будемо сведоци Васкрслога Христа. Како и на који начин? Тиме што ћемо ићи Његовим путем колико нам наше ограничене силе допуштају.“

Након Литургије уприличена трпеза љубави за све присутне.