Почетна / САОПШТЕЊА / 2016 / Упокојила се у Господу схиигуманија Анастасија Спасојевић

Упокојила се у Господу схиигуманија Анастасија Спасојевић

У уторак, 26. јануара 2016. године, упокојила се у Господу  схиигуманија Анастасија Спасојевић из манастира Светог Николаја у Грабовцу. Мати Анастасија је рођена на Спасовдан 1937. године у Угљевику. У раној младости долази у манастир Нимник, где и прима монашку схиму. Божијим промислом, 1970. године, долази у  у манастир посвећен Преносу моштију светог Николаја Мирликијског у Грабовцу, заједно са својом рођеном сестром, монахињом Харитином и Јеромонахом Дамаскином.

Надлежни епископ, Јован Велимировић, их оберучке прима, манастир постаје женски, а мати Анастасија игуманија. За њено време подигнут је нови конак, обновљена црква и подигнута мања црквица на извору целебне воде. Никада није штедела себе, цео свој живот је посветила Богу, цркви и народу. Одликовала се мудрошћу, благошћу и тихошћу.

Молитвама светог Николаја Чудотворца, нека јој Господ подари Царство Небеско. Амин.

Уредништво