Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Литургија у Љуљацима 16-1-2011

Литургија у Љуљацима 16-1-2011

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г.Г. Артемије служио је у недељу, 3/16. Јануара, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима, уз саслужење осам свештеномонаха и два свештенођакона. На Литургији је присуствовао верни народ из свих крајева Србије. Особиту пажњу овог празничног дана, привукли су бројни верници из Ниша који су по први пут у већој групи дошли у љуљачку светињу да са Владиком Артемијем, Његовим монаштвом и осталим поборницима Истине и Светог Предања, поделе недељну празничну радост и укрепе се духом који извире из овог најновијег извора живе воде Православља. У својој беседи Владика је говорио о светом Јовану Крститељу и Светој Тајни Покајања и Исповести, у светлу припреме за дочек Преславног празника Богојављења (беседа се у целини налази у прилогу). На Светој Литургији Владика је причестио и мањи број мале деце.

У знак захвалности за архипастирску борбу против јеретика екумениста, мало стадо из Ниша је Владици Артемију овом приликом уручило икону Светог Николе. Нишлије су за наредне празнике најавиле организованију и бројнију посету. Тиме, како сами рекоше, желе да и сами дају свој допринос борби против надирућег свезла екуменизма и лажних пастира, који у својим последњим очајничким трзајима говоре о својеврсном „Православном екуменизму“ Преподобног Јустина Ћелијског.

Овде можете прочитати транскрипт беседе коју је изговорио Епископ Артемије на Литургији у Љуљацима 16-1-2011.