Почетна / АРХИВА / Братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу

Братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу

У четвртак 9. августа 2018. године у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву одржан је први братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу. Састанак је одржан након Свете Литургије коју је служио јереј Ивица (Тасић) уз саслужење јереја Игора (Матијевића). Литургији су присуствовали: Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије, Преосвећени Хорепископи: Николај, Максим и Наум, бројно свештенство и монаштво епархије и око 30 верника.

Радном делу братског састанка присуствовали су сви архијереји епархије, скоро сво свештенство епархије и чланови Епархијског савета: архимандрит Варнава (Димитријевић), протосинђел Евтимије (Милентијевић) и протосинђел Иринеј (Ристић). Уводну реч је дао председавајући састанка Епископ Артемије. У свом обраћању Владика Артемије је дао смернице својим свештеницима и ђаконима како да богоугодно обављају своју одговорну службу у свим њеним сегментима. Уследило је веома поучно предавање Његовог Преосвештенства Хорепископа новобрдскг и панонског Г.Г. Максима на тему „Мисија свештенства ЕРП у егзилу“. У даљем току састанка разговарало се о недоумицама и проблемима са којима се сусреће свештенство у својој свакодневној пастирској делатности. Након радног дела уследило је заједничко фотографисање а потом и трпеза љубави коју је за све учеснике састанка приредило манастирско братство.