Почетна / АРХИВА / Епископ Артемије о расколу између Цариградске и Московске патријаршије

Епископ Артемије о расколу између Цариградске и Московске патријаршије

Празник Воздвижења Часног Крста – Крстовдан (14/27. септембар) свечано је прослављен у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву.  Свету Архијерејску Литургију поводом овог великог хришћанског празника служио је Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум уз саслужење 7 свештенослужитеља епархије. Литургији је присуствовао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије. Након Свете Литургије уприличена је трпеза љубави за све присутне. Том приликом Епископ Артемије одговарао је на питања верника. У наредном прилогу доносимо видео записе са овог догађаја у којима Владика Артемије говори о:

1. Расколу између Цариградске и Московске патријаршије
  2. Својој канонској посети катакомби у Колумбусу (САД) и догматици Епископа Игњатија Мидића.

Уредништво

Епископ Артемије о расколу између Цариградске и Московске патријаршије

Епископ Артемије о својој канонској посети катакомби у Колумбусу (САД) и догматици Епископа Игњатија Мидића