Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Манастир Светог архиђакона Стефана у Ариљу прославио свог патрона

Манастир Светог архиђакона Стефана у Ариљу прославио свог патрона

Трећи дан Божића света Црква је посветила светом првомученику и архиђакону Стефану, дивном угоднику Божијем који је први пролио своју крв за Господа Христа. Овом великом сведоку Христовом, верном до смрти, посвећен је манастир у Ариљу. Свог патрона манастир је и ове године свечано прославио светом Архијерејском Литургијом. Литургију је служио Његово Преосвештенство Хорепископ старорашки и лознички Г.Г. Николај уз саслужење протосинђела Агапита (Бичанина), настојатеља обитељи. Овом свештеном литургијском сабрању присуствовало је око 70 верника.

Након Литургије Владика Николај је извршио чин резања славског колача и благосиљања жита које је у част светог архиђакона Стефана принело братство манастира.

Потом је Владика Николај одржао пригодну беседу о светом првомученику Стефану.

Уследила је славска трпеза љубави за све присутне коју је припремило братство манастира.