Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Богојављење у манастиру Светог краља Милутина у Бадовинцима

Богојављење у манастиру Светог краља Милутина у Бадовинцима

Празник Крштења Господа Исуса Христа – Богојављење (6/19. јануар), свечано је прослављен у манастиру Светог краља Милутина у Бадовинцима. Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије уз саслужење: архимандрита Варнаве (Димитријевића), јеромонаха Симеона (Весића), јерођакона Паладија (Матића) и јерођакона Теоктиста (Вуловића). Литургији је присуствовало око 80 верника. Најмлађи светосавци су се сјединили са Господом кроз Свето Причешће.

После заамвоне молитве Владика Артемије је извршио чин Великог освећења воде, како то богослужбени типик налаже.

Потом је приређено послужење за све присутне од стране манастирског братства и верног народа при овој катакомби.