Почетна / Дечији кутак / Литерарни конкурс „Моја породица“

Литерарни конкурс „Моја породица“

УДРУЖЕЊЕ „СРБИ НА ОКУП“

ПОЗИВА ДЕЦУ ИЗ ЕПАРХИЈЕ РАШКО-ПРИЗРЕНСКЕ У ЕГЗИЛУ

ДА УЧЕСТВУЈУ НА ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ

ТЕМА ЛИТЕРАРНОГ КОНКУРСА ЈЕ „МОЈА ПОРОДИЦА“

Пред нама је први литерарни конкурс који заједнички реализују

Епархија рашко-призренска у егзилу и удружење грађана „Срби на окуп“

Породица као надахнуће, даје вам могућност да пишете о он
оме што је за њу везано, о својим најдубљим осећањима према члановима своје породице. Јер „деца су апостоли Бога, које нам дан за даном Он шаље да би нам говорила о љубави, миру и нади“.

Пропозиције су веома једноставне.
– Треба да имате од 7 до 15 година (радови ће, према узрасту, бити разврстани у две категорије: млађи узраст (деца од 1. до 4.р. основне школе) и старији узраст (деца од 5. до 8.р. основне школе)
– Молимо вас да радови буду прозни, самостални и оригинални у дужини до две куцане стране (обавезно куцане, не у рукопису).
– Конкурс је отворен од 15. марта до 15. маја 2016. године.
– Уз рад доставите: име и презиме, годиште рођења, разред који похађате у школи, адресу, број телефона родитеља и цркву у коју идете.

Радове можете достављати на два начина:
1) на и-мејл srbinaokupkosovo@gmail.com (са назнаком за литерарни конкурс),
2) поштом, на адресу Срби на окуп, Бистричка 2, Београд (са назнаком за литерарни конкурс).
Стручни жири ће донети одлуку о најбољим радовима.
Проглашење победника, уручивање награда и свечаност ће бити у склопу Сабора младости и родитељства 25. јула 2016. године у Мушветама, на Златибору, у манастиру Богородице Тројеручице.

Одбор за припрему Сабора младости и родитељства 2016.