Почетна / САОПШТЕЊА / 2011 / Сусрет Илариона Волоколамског и Рабина Шнајера

Сусрет Илариона Волоколамског и Рабина Шнајера

Током своје посете САД, 7. фебруара 2011, Архиепископ Волоколамски Иларион, Председник Одељења спољних црквених веза Московске Патријаршије, сусрео се са оснивачем и Председником Института „Appeal of conscience“, рабином Артуром Шнајером.

Овај Институт основан 1965. има за циљ развој дијалога и добрих односа између традиционалних светских религија. Један је од најпознатијих и најугледнијих међурелигиозних организација у Америци.

Tоком сусрета рабин Шнајер изнео је будући програм рада Института и изразио је наду у наставак дугогодишње сарадње са Руском Црквом. Са своје стране Архиепископ Иларион обавестио је рабина Шнајера о најновијим догађајима у Руској Цркви, и посебно о одлукама недавног Сабора Руске Цркве 2-4. фебруара.

www.mospat.ru