Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Катакомба у Штрпцу – Месопусна Недеља

Катакомба у Штрпцу – Месопусна Недеља

У Месопусну недељу (27. фебруара) Света Литургија је служена и у катакомби у Штрпцу. Литургију је служио Јеромонах Агапит уз саслужење Јеромонаха Иринеја. На Литургији су одговарали Јеромонаси Ксенофонт и Максим. Литургији је присуствовало и петнаестак верника из косовских енклава.

Братија катакомбе је тог празничног дана била приметно обрадована доласком у братску посету тројице свештеноманаха из других катакомби, и нешто већег броја верника него што је то раније био случај. После Свете Литургије монаштво и верни народ су се окупили око трпезе љубави у скромним катакомбним условима.

Утисак је да се број верника који долазе на Литургије у овој катакомби полако повећава и да народ, после секташке активности локалног свештенства, полако увиђа праву истину – преносе братија из катакомбе. Катакомбно братство и даље наставља своју мисију у овом делу Метохије, а плодови њихових молитава и трпљења су већ видни.