Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Крстопоклона недеља у катакомби Сабора свих српских Светитеља у Гринбаху

Крстопоклона недеља у катакомби Сабора свих српских Светитеља у Гринбаху

grinbah02У трећу недељу Великог Поста – Крстопоклону 21.марта /3.априла, Епископ рашко-призренски у егзилу Г. Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Сабора свих српских Светитеља у Гринбаху, уз саслужење архимандрита Варнаве (Димитријевића), протосинђела Димитрија (Ђоковића) и јерођакона Паладија (Матића).

Светој Литургији је присуствовало око стотину светосаваца.

Многи од њих су се на Литургији причестили пречистим и пресветим Телом и Крвљу Господа Христа. У својој веома надахнутом архипастирској беседи владика је говорио о крстоношењу као спасоносном програму нашега живота:

„То није онај тешки Крст Господњи који је Он понео на Својим раменима ради спасења целога рода људскога. То је наш крст. Сваки човек има свој крст – то су животне невоље, бриге, страдања, прогонства, болести – све то сачињава крст свакога човека“, нагласио је владика.

Након свете Литургије приређена је, од стране манастирског братства и верника, трпеза љубави за све присутне.

За време трпезе љубави мали светосавци при овој катакомби отпојали су неколико песама о Косову, чиме је ово недељно светковање и завршено.

Уредништво

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.