Почетна / АРХИВА / Други братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу

Други братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу

У суботу, 12. октобра ове године у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву одржан је други по реду братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу. Састанак је одржан након Свете Литургије коју је служио јереј Бранко Јованчевић уз саслужење ђакона Зорана Крстића. Литургији су присуствовали: Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије, Преосвећени Хорепископи Максим и Наум, свештенство и монаштво епархије и око 50 верника.

Радном делу братског састанка присуствовали су поменути архијереји епархије, скоро сво свештенство епархије, изузимајући свештенике у иностранству, и члан Епархијског савета – архимандрит Варнава (Димитријевић). Након уводне речи председавајућег – Епископа Артемија уследило је предавање јереја Добрице Чакаревића пароха другог борског на тему „Лични живот свештеника је најбоља проповед.“ На ову тему се потом водио конструктиван разговор при чему су донети и одређени закључци важни за пастирску службу свештеника. Поред ове теме разговарало се и о усавршавању богословског знања свештеника, актуелним проблемима са којима се сусреће свештенство у својим парохијама, као и о начинима материјалног обезбеђења свештенства.

Уследила је трпеза љубави за све учеснике састанка које је приредило братство манастира Преподобног Јустина Ћелијског.