Почетна / КАТАКОМБЕ / Катакомба Светог Димитрија у Сувом Долу (СО Блаце) прославила своју храмовну славу

Најмлађа катакомба ЕРП у егзилу налази се у селу Суви До, општина Блаце, и има Светог великомученика Димитрија за свог небеског заштитника.Ове године је на Митровдан први пут прослављена храмовна слава. Пошто је катакомба заживела тек пре месец дана и мала црква још није сасвим спремна за богослужење, ове године су протосинђел Роман и јеромонах Хризостом само  пререзали славски колач који су принели монахиња Сузана и ктитори Радољуб и Драгана Богићевић из Блаца и сестра Радица из села Сварче. Свечаности је присуствовало око 50 мештана и гостију из Блаца, Прокупља, Ниша, Врњачке Бање, и из целе Куршумлијске општине. Мештани су били посебно радосни што је оживело имање у њиховом засеоку Поточари, где су они још пре 3 године поставили крст на путоказ. Био је то изузетан доживљај и за ктиторе који су имање даровали у спомен своје трагично настрадале ћеркице Наде.

Свечаност је настављена трпезом љубави коју су припремили монахиња Сузана, ктитори и верници из овог јуначког српског краја.
За славара следеће године пријавио се брат Драган Савићевић из Мердара.

Монахиња Сузана