Почетна / САОПШТЕЊА / 2011 / Капела Светог Архангела Михаила у Нишу

Капела Светог Архангела Михаила у Нишу

Обавештавамо православне вернике да је Епархија рашко-призренска у егзилу, на молбе многих верника из Ниша и околине, отворила још једно богослужбено место. Ради се о катакомбној капели посвећеној Светом Архангелу Михаилу.

Капела се налази 6-7 км од центра Ниша (Топонички пут, Стевана Синђелића бр. 2, код бензинске пумпе „Тошић“), а богослужења у њој ће се обављати свакодневно. Света Литургија ће се служити недељом и празником.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г. Артемије је за старешину капеле одредио Јеромонаха Агапита, члана црноречког братства у егзилу, а за његове помоћнике: монахе Николаја и Михаила, сабраћу манастира Светог Јована Крститеља у Љуљацима.

Прва Литургија у катакомбној капели Светог Архангела Михаила, ако Бог да, служиће се на Благовести (7. априлa) са почетком у 09:00.