Почетна / АРХИВА / Сабор архијереја и настојатеља Епархије рашко-призренске у егзилу

Сабор архијереја и настојатеља Епархије рашко-призренске у егзилу

У суботу, 16. маја 2020. године, у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву одржан је редовни пролећни Сабор архијереја и настојатеља  Епархије рашко-призренске у егзилу. Сабором је председавао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије. Сабору су присуствовали сви архијереји епархије и сви настојатељи и настојатељице манастира епархије, изузев настојатеља који живе на Косову и Метохији и изван граница Србије, због познатих ванредних прилика у друштву. Уводну реч је дао Епископ Артемије. Том приликом је председавајући најпре призвао благослов Божји на рад Сабора а потом дао кратке смернице за успешан рад Сабора. У радном делу Сабора, поред осталог, настојатељ манастира Светог Јована Крститеља у Љуљацима, протосинђел Варсануфије Стошић, одржао је веома садржајно предавање на тему „Десет година Епархије рашко-призренске у егзилу.“ Уследила је дискусија на исту тему приликом које је рад допуњен корисним информацијама.

Након радног дела уследила  је трпеза љубави а потом и заједничко фотографисање.