Почетна / САОПШТЕЊА / 2016 / Хиротонија хорепископа хвостанског и барајевског Наума (Мирковића)

Хиротонија хорепископа хвостанског и барајевског Наума (Мирковића)

Ради успешније мисије епархије, Епархијски савет епархије рашко-призренске у егзилу, на седници од 28. марта 2016. године, донео је одлуку да се у чин хорепископа хиротонише Високопреподобни архимандрит Наум (Мирковић), настојатељ манастира Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву, са титулом „хорепископ хвостански и барајевски“.

Хиротонија новоизабраног хорепископа хвостанског и барајевског Г.Г. Наума обавиће се у недељу, 12. јуна 2016. године, у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву. Свечани чин наречења обавиће се претходног дана у 16:30.

Свету Архијерејску Литургију служиће Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије, уз саслужење хорепископа старорашког и лозничког Г. Г. Николаја и хорепископа новобрдског и панонског Г.Г. Максима. Почетак свечаности је  у 8:00 часова.