Почетна / АРХИВА / Трећи братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу

Трећи братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу

У суботу, 17. октобра ове године, у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву одржан је трећи по реду братски састанак свештенства Епархије рашко-призренске у егзилу. Састанак је одржан након Свете Литургије коју је служио јереј Добрица Чакаревић уз саслужење ђакона Зорана Крстића. Литургији су присуствовали Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије и Преосвећени Хорепископи Николај, Максим и Наум. Радном делу братског састанка присуствовали су поменути архијереји и скоро сви свештеници епархије. Након уводне речи председавајућег – Епископа Артемија уследило је предавање протојереја Жељка Марића на тему „Лик и дело свештеника у егзилу“. На ову тему се потом водио конструктиван разговор. У наставку се дискутовало на различите теме и то: побољшање материјалног статуса свештеника, пастирски рад у условима пандемије, пастирска теологија мучеништва, породична сабрања парохијана, формирање епархијске столарске радионице. Састанак је протекао у духу братске љубави и заједништва.

После радног дела уследила је трпеза љубави за све учеснике састанка.