Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Недеља светих отаца – Љуљаци

Недеља светих отаца – Љуљаци

Недеља Седма по Ваксрсу – Љуљаци

Седме недеље по Васкрсу, тј. прве недеље после Светог Вазнесења Господњег, Црква прославља Свете Оце Светог Првог Васељенског Сабора у Никеји 325. године, сазваног и одржаног под покровитељством Светог благоверног цара Константина Великог.

На овај Свети празник у љуљачкој обитељи служио је Свету архијерејску Литургију Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г.Г. Артемије, уз саслуживање клирика наше богоспасаване, страдалне и прогоњене Епархије.

Колико је отачко предање битно за прохођење Цркве кроз увек за њу бурно море историје управо показују ови наши дани који вапајно и насушно потребују светоотачку мудрост, ревност, надахнутост, светост, православност, строгост, љубав и расуђивање.

У богонадахнутој беседи о свему овоме говорио је Владика Артемије након божанствене Литургије, обраћајући се у својој пастирској поуци присутним верницима у пуном Љуљачком храму.

У прилогу овог извештаја доносимо ову предивну и душекорисну беседу, надахнуту управо духом и ревношћу истих оних Светих Отаца које овог дана побожно и благоговјено прослављамо.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.