Почетна / Дневни Апостол

СИРОПУСНИ

Читање из Треће саборне посланице светог апостола Јована

(Зачало 76 – ст. 1-15)

Старјешина Гају љубљеноме, којега ја заиста љубим. 2Љубљени, молим се да у свему добро напредујеш, и здрав да будеш, као што ти добро напредује душа. Јер се обрадовах веома када дођоше браћа свједочећи о истини твојој, како ти у истини живиш. Од тога немам веће радости него да чујем како моја дјеца живе у истини. Љубљени, вјерно чиниш што год радиш за браћу и за намјернике, који посвједочише твоју љубав пред Црквом; и добро ћеш учинити ако их испратиш достојно Бога. Јер Имена његова ради изиђоше, не примајући ништа од незнабожаца. Ми смо, дакле, дужни примати такве, да будемо сарадници Истини. Писах Цркви; али Диотреф, који жели да буде први међу њима, не прима нас. Зато, ако дођем, споменућу његова дјела која твори, ружећи нас злим ријечима; и није му то доста, него сам браће не прима, и забрањује онима који би хтјели да их примају, и изгони их из Цркве. Љубљени, не угледај се на зло, него на добро. Који добро чини од Бога је, а који зло чини није видио Бога. О Димитрију су посвједочили сви, и сама истина; а и ми свједочимо; и знате да је свједочанство наше истинито. Много имадох да пишем, али нећу мастилом и пером да ти пишем; него се надам да ћу те ускоро видјети и усмено ћемо говорити. Мир ти! Поздрављају те пријатељи. Поздрави пријатеље по имену. Амин.