Почетна / Дневни Апостол

Дневни Апостол

ПЕТАК ДВАДЕСЕТ ДРУГИ по Духовдану

Читање из Посланице Колошанима светог апостола Павла

(Зачало 261 – Гл. 4, ст. 10-18)

Браћо, поздравља вас Аристарх, који је сужањ са мном, и Марко, нећак Варнавин, за којега примисте заповјести, ако дође к вама, примите га, и Исус, прозвани Јуст, који су из обрезања: они су једини моји сарадници за Царство Божије који ми бише утјеха. Поздравља вас Епафрас, који је од вас, слуга Исуса Христа; он се једнако труди за вас у молитвама да будете савршени и испуњени сваком вољом Божијом. Јер ја свједочим за њега да има велику ревност за вас и за оне који су у Лаодикији и за оне у Јерапољу. Поздравља вас Лука, љекар љубљени, и Димас. Поздравите браћу у Лаодикији, и Нимфана и домаћу цркву његову. И када се ова посланица прочита код вас, настојте да се прочита и у Лаодикијској Цркви, а ону из Лаодикије да и ви прочитате. И кажите Архипу: гледај службу коју си примио у Господу, да је испуњаваш. Поздрав мојом руком, Павловом. Опомињите се мојих окова. Благодат са вама! Амин.