Почетна / Дневни Апостол

Дневни Апостол

ПОНЕДЕЉАК ДВАДЕСЕТ ПЕТИ по Духовдану

Читање из Друге посланице Солуњанима светог апостола Павла

(Зачало 274 – Гл. 1, ст. 1-10)

Павле и Силван и Тимотеј Цркви Солунској у Богу Оцу нашему и Господу Исусу Христу: Благодат вам и мир од Бога Оца нашега и Господа Исуса Христа. Дужни смо свагда благодарити Богу за вас, браћо, као што приличи, зато што веома расте вјера ваша и умножава се љубав свакога од вас, једног према другом. Тако да се ми сами хвалимо вама по Црквама Божијим, вашим трпљењем и вјером у свима вашим гоњењима и невољама које подносите. То је знак праведнога суда Божијега, да се удостојите Царства Божијега, за које и страдате, пошто је праведно у Бога да узврати муку онима који вас муче, а вама страдалницима спокојство са нама када се јави с неба Господ Исус с анђелима силе своје, у огњу пламеноме, који ће осудити оне који не познају Бога и не покоравају се јеванђељу Господа нашега Исуса Христа. Такви ће бити осуђени на вјечну погибао од лица Господњега и од славе силе његове, када дође у онај Дан да се прослави у светима својима и покаже се диван у свима вјерујућима, јер повјеровасте свједочанству нашему.